clear float
úterý 24.11. 2020, svátek má Emílie
clear float
clear float
19. 11. 2020Korečková

KOUKAJÍ NA NÁS SPRÁVNĚ?

Koukají na nás správně?

Poznamejte si prosím změnu termínu preventivního šetření zraku dětí na nový dne 8. 3. 2021.

Bližší informace v aktualitách.

20. 10. 2020Korečková

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Změny od 2. 11. 2020

- Omezení provozu MŠ Žižkova je ke dni 30. 10. 2020 ukončeno. Od pondělí 2. 11. 2020 je zahájen běžný provoz MŠ.

- Distanční vzdělávání zahájené pro předškolní děti od 19. 10. 2020 je ke dni 30. 10. 2020 ukončeno, od pondělí 2. 11. 2020 zahájen běžný provoz MŠ ve všech budovách MŠ v prezenční formě.

29. 8. 2020Korečková

Zrušení úplaty za předškolní vzdělávání

Žádost zacílena pouze na rodiče předškolních dětí, které půjdou příští rok k zápisu do ZŠ.

2. 6. 2020Korečková

Jak zvítězit nad drakem Koronem

V Českém království máme spoustu draků nemocníčků, které všichni dobře známe. Na rozdíl od opravdových draků nechrlí z tlamy oheň, ale nemoc. Paní učitelky Danča a Lucinka zpracovaly s dětmi MŠ v současnosti tolik diskutované téma. Děti stříhaly, kreslily, měřily, hodně se učily... Pojetí je vtipné, veselé, zábavné a poučné. Prohlédněte si naši i jejich prezentaci i Vy.

1. 6. 2020Korečková

KONZULTACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

Vážení rodiče!

Pokud čeká Vaše dítě v září 2020 vstup do základní školy, možná se Vám budou hodit následující informace - blíže viz příloha PDF.

4. 5. 2020Korečková

OMEZENÝ PROVOZ MŠ - POZOR ZMĚNA!!!

Vážení zákonní zástupci!

 

Vzhledem ke stále se měnící situaci Vás nyní informujeme o aktuálních změnách spojených s omezeným provozem, který zahajujeme dne 11. 5. 2020 nově v budově mateřské školy v Žižkově ulici – u sídliště. (Původní záměr otevřít omezený provoz od 11. 5. 2020 ve Svojsíkově ulici nelze z technických a organizačních důvodů realizovat.) Všem zájemcům nabízíme možnost vyzvednutí osobních věcí dítěte (bačkory, holínky apod.) ve Svojsíkově ulici, a to denně od 6:00 hodin do 12:00 hodin, případně i jindy (dle předchozí dohody na tel. č. 739424608) ...

27. 4. 2020Korečková

Pozdrav od VČELIČEK

Zdraví Vás včelí paní učitelky a posílají pár vzpomínek z kosmu...

27. 4. 2020Korečková

Práce pro předškoláky

Zde najdete práci na týden 27. 4. 2020 - 30. 4. 2020 nejen pro předškoláky. V nápadníku a prezentacích pak hledejte inspiraci k dalším činnostem. V případě potřeby speciálné péče kontaktujte paní učitelky ze třídy Vašeho dítěte.

24. 4. 2020Korečková

Informace k provozu MŠ

INFORMACE K PROVOZU MŠ 

Od 11. května 2020 zahájeno fungování mateřské školy v OMEZENÉM PROVOZU. Blíže viz příloha PDF.

22. 4. 2020Korečková

PŘEDŠKOLÁK - Co by měl znát, vědět, umět...

PRO PŘEDŠKOLÁKY

Vážení rodiče!

Pro Vaši práci s dětmi připravujeme průběžně krátké vzkazy, úkoly, hry. Postupně je vkládáme nejen na tyto webové stránky, ale např. pracovní listy můžete získat i plotech naší MŠ. Pokud na Vás nezbydou, stačí zavolat a my Vám je připravíme k osobnímu odběru u nás v MŠ. Tyto práce jsou zpracovávány zejména pro předškoláky, ale i děti mladší (ve spolupráci s dospělákem nebo starším sourozencem) mohou pracovat. Až se zase sejdeme v MŠ, mohou se děti svou prací pochlubit... Více viz přiložené informace v pdf, nebo prezentace v Powerpointu.

22. 4. 2020Korečková

Desatero předškoláka

"DESATERO PŘEDŠKOLÁKA"

Vypracovali jsme pro Vás přehledný soupis toho, co by měl předškolák zvládnout před vstupem do ZŠ. Pokud Vám došly nápady, jak s dítětem pracovat, můžete čerpat zde...najdete zde řadu her, zábavných činností i rad, jak na to. 

22. 4. 2020Korečková

Pracovní listy pro předškoláky - ukázka

Pracovní listy pro předškoláky

Vzhledem k nemožnosti přímého kontaktu učitelek a dětí jsme pro Vás vytvořili soubory pracovních listů. Zde Vám nabízíme možnost náhledu. Vyzvedněte si je (po předchozí domluvě) přímo v MŠ nebo je najdete zavěšené v euroobalech na plotech kolem MŠ, příp. si je vytiskněte zde. Příjemnou zábavu!

22. 4. 2020Korečková

Pozdrav od SLUNÍČEK

Pozdrav od SLUNÍČEK

Prosluněný pozdrav zasíláme z naší školky pro všechny děti a jejich rodiče. Několika fotografiemi se vrátíme do dní strávených ve školce, se školkou, ve škole i jinde ... přehrát video

22. 4. 2020Korečková

NÁPADNÍK PRO PŘEDŠKOLÁKY

NÁPADNÍK PRO PŘEDŠKOLÁKY

Komu se nechce moc číst, tomu se hodí tento soubor (nebo jeho pdf verze). Najdete zde obrázky, inspirace pro práci s předškolními. Je to prima zábava a stačí jen posbírat pár běžných věcí ve vaší domácnosti. Tak, s chutí do toho!

20. 4. 2020Korečková

Pozdrav od KUŘÁTEK

Stále se něco děje. Prohlédněte si několik vzpomínkových fotografií od KUŘÁTEK. Najdete zde vzpomínky na podzim, na návštěvu pekařství, na vánoční vystoupení pro seniory a spoustu jiných. 

20. 4. 2020Korečková

Pozdrav od KOŤÁTEK

Milé děti, milí rodiče! Pohlédněte do třídy KOŤÁTEK.  Krásný pozdrav za vámi již letí...

15. 4. 2020Korečková

Pozdrav od HVĚZDIČEK

Není nutno, aby bylo přímo veselo... Hvězdičková pohádka Vám jistě zvedne náladu. 

15. 4. 2020Korečková

Prohlédni si naši školku

Zde si můžete prohlédnout naši školku. V textu najdete několik všetečných otázek a můžete hádat odpovědi. Pokud si nebudete jistí, správnou odpověď najdete v závorce pod otázkou - čtěte odzadu ;-).

15. 4. 2020Korečková

Návštěva u SRDÍČEK

Kdo nevěří, ať tam běží... U SRDÍČEK vždy v pohodové atmosféře. Mrkněte na PDF přílohu a uvěříte i vy ;-)...

8. 4. 2020Korečková

Pozdrav od ŽABIČEK

Milé děti, posíláme vám pozdravy od vašich kamarádů. Uvidíte, co dělají, když nechodí do školky. Zde vám rodiče mohou stáhnout pozdravy jako prezentaci. V případě, že máte aplikaci pro přehrávání prezentací v Powerpointu, stahujte zde. Pokud vám soubor nepůjde otevřít, stáhněte si pdf verzi.

8. 4. 2020Korečková

Pozdrav od BERUŠEK

Prezentaci v Powerpointu stahujte zde. Pokud vám soubor nepůjde otevřít, stáhněte si pdf verzi.

6. 4. 2020Korečková

Dokumenty k Zápisu do MŠ 2020/2021

ZÁPIS DO MŠ 2020/2021 - Všechny dokumenty k zápisu do MŠ pro rok 2020/2021 najdete na našich webových stránkách v DOKUMENTECH.

4. 2. 2020Korečková

ŠVP - Školní vzdělávací program je Vám volně k dispozici k nahlédnutí na každé budově MŠ, případně u p. učitelek ve třídě Vašeho dítěte

26. 3. 2019Korečková

MRKVIČKA

MRKVIČKA - Metodika a realizace komplexní ekologické výchovy pro mateřské školy

Jsme členy celostátní sítě mateřských škol se zájmem o ekologickou/ environmentální výchovu.

31. 8. 2012Heinzová

Co děti potřebují do MŠ.

KOUKAJÍ NA NÁS SPRÁVNĚ?

Naše MŠ se zapojila do projektu preventivního vyšetření zraku dětí - "Koukají na nás správně?"

Vyšetření je bezbolestné a nenáročné. Výsledky z vyšetření jsou doručovány hromadně do 14 dnů prostřednictvím MŠ, a to v uzavřených obálkách se jménem adresáta. Přístup k informacím o výsledcích šetření a k dokladu o zaplacení služby (formou příjmového dokladu) má tedy pouze zákonný zástupce dítěte. Více informací získáte u paní učitelky ve vaší třídě.

Vyšetření, které mělo proběhnout v průběhu podzimu 2020 se odkládá na 8. 3. 2021. K vyšetření se můžete i nadále přihlašovat. Pokud jste již přihlášeni, lze se z důvodu změny termínu odhlašovat.